Egzotyczne ozdoby z bambusa?

Bambus to materiał, który od wieków stosowany jest w życiu codziennym. W Europie doceniony i spopularyzowany dopiero od niedawna, dziś święci triumfy i pojawia się w naszych domach pod różną postacią. Odkryty na nowo bambus wykorzystywany jest przede wszystkim do produkcji mebli oraz elementów dekoracyjnych i ozdób.

Bambus nie jest drzewem jak powszechnie się uważa, jest to natomiast drewniejąca trawa, która jest jednocześnie najbardziej wytrzymałą roślina na ziemi. Jej trwałość porównywalna jest do wytrzymałości betonu budowlanego. Z trawy bambusowej produkuje się dziś właściwie wszystkie rodzaje mebli i dekoracji.

Wyroby z bambusa pozwalają odbyć nam magiczną podróż w głąb tego co nieznane, egzotyczne i oryginalne. W pomieszczeniach wyposażonych w meble i dekoracje bambusowe przenikają się wzajemnie luksus i egzotyka. Ozdoby bambusowe bardzo często wykorzystuje się do wystroju restauracji i pubów.

Ozdoby z bambusa to już właściwie dzieła sztuki. Producenci wyrobów z bambusa prześcigają się w pomysłach tworząc niezwykle piękne szkatułki, misy, tace, wazony, kubki, stojaki na płyty, wieszaki i wiele innych. Bambus jest także świetnym materiałem na parkiet, gdyż jest niezwykle wytrzymały na światło słoneczne oraz ścieranie i nie ma twardszego gatunku drzewa.

Oprócz niepowtarzalnej wytrzymałości bambusowy materiał cechuje oryginalny i jednocześnie elegancki wygląd. Wyroby z bambusa wspaniale komponują się ze szkłem i z drewnem. Bardzo często spotyka się bambusowe stoły ze szklanym lub drewnianym blatem. Jeśli chodzi o kolorystykę wyroby bambusowe mają kolory od zielonego, przez żółty i jasny brąz po czekoladowy. Często bambus występuje w postaci wielobarwnej.

Hitem nadchodzącego sezonu letniego są bambusowe meble ogrodowe. Wygodne w użytkowaniu, a ponadto niezwykle trwałe na uszkodzenia, cudownie komponować się będą w każdym ogródku. Bambusowe meble wkomponują się w roślinność ogrodu i dodadzą mu nutę egzotyki.