Elementy dekoracyjne z drewna

Zastanawiałeś się kiedyś w jaki sposób nadać wnętrzom wyjątkowy klimat? Czasami wystarczy mały element dekoracyjny, a pomieszczenie zmienia swój charakter. Drewniane dodatki to wspaniały sposób na nadanie ostatniego szlifu, które przekształci zwyczajne miejsce w pomieszczenie pełne stylu i wdzięku.

Interesującym sposobem na nadanie wnętrzom magii jest stworzenie punktów, które przyciągają uwagę. Ciekawa dekoracja drewniana umieszczona w odpowiednim miejscu spełni te warunki. Wyroby z drewna świetnie nadają się jako prezent na rozmaite okazje, a najlepiej na parapetówkę.

Interesujące są płaskorzeźby i rzeźby pełnowymiarowe wykonane z drewna. Lakierowane lub kolorowo malowane, szczególnie te ręcznie wykonane. Obrazy czy też zdjęcia w drewnianych ramach tchną ducha w wnętrza twojego domu, czyniąc je ciepłymi i wytwornymi miejscami.

Oprócz elementów dekoracyjnych z drewna możemy także wyposażyć nasz dom czy mieszkanie w stylowe i funkcjonalne przyrządy codziennego użytku. Mowa tu o drewnianych misach na owoce lub słodycze, drewniane wieszaki na klucze, gazetniki z drewna, kuchenne przybory drewniane, kwiatki drewniane i inne. A wszystko to ręcznie malowane lub lakierowane, a także i rzeźbione.

Drewniane elementy mają tę zaletę, że są wytrzymałe, nie łamią się nie psują, a ich naturalny proces starzenia, jest czasem zaletom, gdyż nadaje im jeszcze bardziej stylowego wyglądu. Na uwagę zasługują także drewniane zabawki. Są bardzo piękne, wytrzymałe i odporne na uszkodzenia. Drewniane klocki, konik na biegunach, czy też samochodzik dostarcza Twojemu dziecku mnóstwo satysfakcji i uśmiech na twarzy.

Pośród ozdób z litego drewna znajdziemy także elementy wystroju wnętrz wykonane z bambusa. To specyficzny rodzaj drzewa, pochodzący z gorących regionów świata. Walory bambusa docenione zostały w Europie dopiero w ostatnich latach. Spopularyzowany gości dziś w wielu formach w naszych domach. Piękne bambusowe szkatułki, donice, podstawki na stół, rolety i wiele innych wnoszą do pomieszczeń ducha egzotyki.