Artystyczne wyroby drewniane

Kwintesencją polskości w architekturze i sztuce są drewniane kościoły, oraz wystrój wnętrz świątyń. Dziś już zabytki, jednak sztuka rzeźbienia w drewnie przetrwała do dziś i mimo upływu lat wciąż jest wykorzystywana do tworzenia niebanalnych elementów wystroju wnętrz, oraz mebli drewnianych. Sztuka drewniana zaszła tak daleko, że wykonuje się i rzeźbi nawet niezwykle modną tego sezonu biżuterię z naturalnych materiałów.

Drewniane wyroby goszczą w naszym życiu codziennym od wieków. Drewno stanowi wciąż niegasnącą inspirację dla artystów. Drewniane dzieła sztuki to pełne są pełne magii i ciepła. Rękodzieła drewniane znaleźć można w wielu galeriach w całej Polsce. Rzeźby i płaskorzeźby inspirowane przeróżnymi nurtami w sztuce, przedstawiające rozmaite postaci, zwierzęta, czy pełniące funkcję użytecznych przedmiotów goszczą w wielu domach.

Unikatowe produkty z drewna wykonane ręcznie, piękne i niepowtarzalne, cudownie zdobione rozmaitymi sposobami. Należą do nich także drewniane antyki, które przekazywane są od pokoleń i stanowią pamiątki rodzinne lub też znajdują się w muzeach. Do dzieł sztuki rzeźbionej zaliczmy także lustra i obrazy w drewnianych ramach, drewniane ramki na zdjęcia.

Na szczególną uwagę zasługują drewniane meble, zarówno te antyczne jak i współczesne, które tworzone są na podobieństwo tych dawnych. Sztuka snycerska, czyli tworzenie, a szczególnie rzeźbienie mebli drewnianych z zachowaniem tradycyjnych metod to wciąż cieszący sie ogrmną popularnością zawód. A wszystko dzięki temu, że wspaniale wykonane meble drewniane, dopracowane w każdym szczególe cieszą się niegasnąca popularnością·